Група: молодша
Вид: інтегроване: природа + розвиток
мовлення + худ. література + ліплення
Тема: У Зайчика в гостях
Мета: закріпити знання дітей про сонце
за допомогою ТРВЗ, місце його розташування, його значення в природі та для
людей. Узагальнити уявлення дітей про стан сонця, кількість тепла.
Закріпити знання про кольори (жовтий, зелений, червоний, оранжевий), будову
дерева (стовбур, гілки, листя); закріпити вміння описувати предмети.
Чітко називати диких тварин, їх дитинчат. Відображати в рухах їх
пересування (заєць, вовк, ведмідь, лисиця); домашніх тварин, їх дитинчат.
Вдосконалювати вміння читати по картках за методикою Г. Домана.
Спонукати дітей до читання віршів напам’ять, виразно вимовляючи слова,
додержуючись темпу, сили голосу.
Закріпити прийом розкачування пластиліну, вміння акуратно і правильно
передавати форму предмета, додавати окремі деталі
Розвивати мислення, пам'ять, увагу.
Виховувати доброзичливе відношення до тварин, любов до природи, охайність
під час виконання завдання з ліплення
Матеріал: картки ТРВЗ, зайчик,
кольорові листочки, картинки диких і домашніх тварин, зображення дерева,
яблука, корзина, картки Домана, перфокарти, пластилін, дошки.
Хід заняття:
- Діти, подивіться, як багато гостей сьогодні до нас завітало. Давайте з ними
привітаємось. Добрий день!
- Погляньте, а хто це ще за нами спостерігає?
- Вірно, сонечко яскраве посміхається, з дітками нашими радо вітається! І,
ви, дітки привітайтеся із сонечком. (Добрий день)
Простягніть до сонця свої
рученята,
і відчуйте, що тепла у сонечка
багато,
Воно гріє малят промінцями,
І радіє зустрічі з нами.
- Якими словами можна описати сонечко. Яке воно? (картки ТРВЗ тепле,
лагідне, веселе, красиве, жовте)
- Де живе сонечко? (на небі)
- Що робить сонечко? (світить, гріє)
- Для кого потрібно світло і тепло? (людей, тварин, рослин)
- Коли сонечко не світить? (вночі, коли хмари закрили, коли туман)
- В яку пору року сонечко веселе, а в яку сумне?
- Розмовляючи із сонечком до лісочка ми прийшли, і погляньте кого під
ялинкою знайшли?
- Вірно, зайчика
(зайчик вітається з дітками і
пропонує їм пограти)
Гра «Збери листочки»
Грали ми із зайченям,
Дав завдання зайчик нам,
В лісі листячко зелене все
зібрати
І у кошик поскладати (виконується
3 рази, потім збирається жовте, червоне листя)
- Якого кольору збирали листя? (індивідуальне звернення до дітей)
- Діти, а яка пора року дарує нам такі листочки? (осінь)
- А, що ще осінь нам дарує розкаже Софійка (вірш про осінь)
- Так, що нам дарує осінь, так овочі і фрукти
- Діти, а кого боїться зайчик. Давайте прочитаємо (картки Домана – вовк,
ведмідь, лисиця, і виставляються картинки)
- Як одним словом назвати цих тварин?
- Чому їх називають дикими?
- Як звуть їх дитинчат?
- Як ходе лисичка, ведмідь, вовк?
- Діти, я пропоную пограти з зайчиком в гру, яка називається «Хто покликав»
Ми по колу йдемо, в коло зайчика
звемо,
Ти очей не відкривай – хто
покликав тебе вгадай?
- Давайте розглянемо тварин, які
кликали зайчика (кіт, собака, корова, коза)
- Як назвати цих тварин одним словом?
- А зараз зайчик пропонує нам трішки відпочити (сідають за столи)
- діти, ви вже знаєте, що дикі тварини живуть у лісі, а домашні серед людей. а ось деякі
тваринки заблукали і не знають куди їм іти, давайте допоможемо. Вам необхідно
з’єднати лініями тваринку, якщо вона дика з лісом, а якщо домашня з будинком
(використання перфокарт)
- Діти, зайчику сподобалося з вами гратися і спілкуватися і дарує вам
гостинець.
- Що це?
- Де ростуть яблука? (на дереві)
- Назвіть будову дерева – стовбур, гілки, листя
- Що потрібно для росту дерев?
(сонце, вода, тепло)
- Як можна описати яблуко, яке воно? (опис яблука 1 -2 дитини)
Це яблуко. Воно круглої форми,
червоного кольору. Яблуко спіле, смачне, солодке. На дотик яблуко тверде,
гладеньке. У нього є хвостик. За хвостик яблуко можна тримати. Яблуко їдять. З
яблук можна варити компот, варення, пекти пиріжки.
- Молодці.
- Діти, давайте і ми з вами приготуємо гостинці для зайчика. Що більш за
все любе зайчик. Так моркву. От, ми його зараз нею і пригостимо.
- Покладіть перед собою дошку, візьміть в руки пластилін, і прийомом
розкачування будемо пластиліну надавати форму морквини. А якої форми морква?
(трикутної).
- А що ще є у морковки? (хвостик)
- Якого кольору морква? Якого кольору хвостик?
Приступаємо до роботи. Слідкую за поставою дітей при необхідності надаю
індивідуальну допомогу.
- Ось зайчик і тобі від дітей гостинець – морквинки, пригощайся сам і
друзів пригостиш
- А нам, дітки час з зайчиком прощатися і повертатися у дитячий садок.
Група: середня
Заняття: з
математики + аплікація
Тема : Шукачі
скарбів
Мета: закріпити
цифри від одного до п’яти, порядкову та зворотню лічбу в межах п’яти, закріпити знання про
геометричні фігури. Вчити дітей виконувати завдання на слух. Вчити розв’язувати
задачі. Розвивати логічне мислення, окомір, увагу.
Вчити дітей викладати будинки з набору геометричних фігур. Закріпити знання
правил приклеювання, охайно працювати з клеєм. Розвивати увагу, зорову пам'ять.
Виховувати бажання виконувати роботу правильно, акуратно.
Матеріал: аркуш з
крапками у вигляді «корабля», цифри від 1-5 (2 набори), малюнки для
розв’язування задач, малюнок для порядкової лічби, перфокарти. Для аплікації:
геометричні фігури, клей, клейонки,
пензлики, серветки, ватман з намальованим островом, скрині, скарби.
Хід заняття
Діти заходять в групу, роблять
коло
Психогімнастика:
«Доброго вам здоров’я, любі діти!»
«Доброго ранку», - мовлю за
звичаєм
«Доброго ранку», - кожному зичу я
«Доброго ранку», - вам, люди,
бажаю,
«Вечором добрим», - стрічних вітаю
І усміхаються в відповідь люди,
Добрі слова ж бо для кожного любі
Діти, привітайтеся з нашими
гостями. Ось їх скільки завітало до нас сьогодні (діти вітаються)
Діти, ви так гарно привіталися,
так дружно сказали одне одному
«Доброго ранку», а це означає, що всі ми побажали одне одному здоров’я, щоб день у всіх був добрим і
хорошим.
Діти, яка зараз пора року?
(весна). А якими словами можна описати весну? Яка вона? (красива, духмяна,
тепла, дощова, …)
Діти, а ви любите подорожувати?
(так)
На чому можна подорожувати?
(автобус, літак, потяг)
Давайте ми вирушимо на пошуки
скарбів, а на чому ми вирушимо, ви дізнаєтеся, якщо по порядку з’єднаєте крапки прямими лініями
Так, на чому ми відправимося ( на кораблі)
Щоб корабель поплив, давайте
порахуємо до 5, двічі топнемо ногами, тричі плеснимо в долоні. Ось ми і
поплили.
Хвилі шумлять за бортом, чайки кричать (звучить музика).
А ось і наша перша зупинка. Щоб знайти скарб, нам треба виконати завдання:
ось вам цифри, візьміть кожен собі
одну цифру. Вам потрібно дати правильну відповідь на питання показавши
відповідну цифру
скільки колес у машини?
скільки кольорів у світлофора?
скільки сонечок на небі?
скільки пальців на руці?
скільки очей у крокодила?
скільки буде очей у двох
крокодилів?
скільки гребінців у двох півників?
Ось і перший скарб за правильно
виконане завдання.
Вирушаємо далі (музика).
Наша друга зупинка, але тут самі
гори. Щоб їх подолати і відшукати скарб, слід порахувати в прямому і
зворотньому напрямку від 1 до 5 і від 5 до 1.
Подивіться, що це (скриня).
Відкриваємо, а тут справжнісіньке діамантове намисто. Пливемо далі (музика).
А на цій зупинці, щоб знайти скарб
слід розв’язати задачі (умови задач на малюнках). Зараз ми дізнаємося, що ми
тут знайшли.
Діти, ви напевно втомилися?
Давайте трішки відпочинемо на цьому острові. Я гадаю, що і тут ми зможемо
знайти багато скарбів, виконавши завдання. Подивіться, перед вами лежать
картки. Розгляньте їх. Вам слід з’єднати лініями геометричну фігуру з предметом схожим на
неї.
За те, що так вправно впоралися з
завданням, ще один скарб.
Діти, уявіть собі, що це ми з вами
потрапили на безлюдний острів.
Що нам тепер робити?
Як можна вижити на острові?
З чого можна збудувати житло на
острові?
Давайте ми з вами збудуємо
будиночки, але використаємо для цього набори з геометричних фігур. Підніміться
і підійдіть сюди.
Ось це острів на якому ми
знаходимося з вами. І тепер на цьому острові ви розташуйте кожен свій будинок,
але вам потрібно спочатку його викласти, а вже потім приклеювати.
Давайте пригадаємо, як потрібно намазувати деталі. Чи
можна брати багато клею? Будинки повинні бути акуратні, щоб в них було приємно
жити.
Діти,
подивіться, поки ви працювали, я знайшла скарб. Подивіться, що в цій скрині,
вона повна солодощів.
Діти, я гадаю,
що нам час повертатися додому, до дитячого садка, тому що, там залишилися ваші
мами і татусі. А будинки ми залишимо для таких же мандрівників, як ми з вами, вони
будуть в них відпочивати (музика).
Підсумок
Ну, що, діти, сподобалася вам наша подорож? Мені теж сподобалася, особливо те, як вправно
ви виконували завдання для того, щоб відшукати скарби. Пригощайтеся цукерками і
пригостіть наших гостей.
Група: старша
Тема: Зима – чарівниця
Мета: Пізнавальний розвиток: розширювати
уявлення дітей про зиму, зимові явища, зимуючих птахів. Розширити знання
дітей про снігура. Закріпити назви птахів. Продовжувати формувати вміння
встановлювати зв'язок залежності в природі. Мовленнєвий
розвиток: розвивати зв’язне мовлення, мислення, збагачувати словник дітей
прикметниками, іменниками. Формувати вміння вживати порівняння. Вправляти у
звуковому аналізі слів, читанні чистомовок, коротких слів. Художньо – естетичний розвиток: викликати у дітей бажання
милуватися і насолоджуватись красою природи взимку. Спонукати виражати свої
враження та почуття від спілкування з природою. Фізичний розвиток: закріпити вміння імітувати характерні для певних
птахів рухи. Креативний розвиток:
розвивати логічне мислення, здатність творчо мислити, уяву.
Матеріал: кросворд, перфокарти,
зображення птахів, картки з ТРВЗ, Домана – слова, чистомовки в картинках,
набори птахів та їх пір’я , схематичне зображення
зими(картки).
Хід:
І Організація
дітей
Хто найкращій скрізь і всюди? Ми!
Хто кмітливий кажуть
люди? Ми!
Хто спішить на допомогу? Ми!
Хто за друзів вболіває? Ми!
Хто займатися уміє? Ми! Ми! Ми!
ІІ Вступна частина
Діти Сорока на хвості
принесла свіжу новину, що до нас повинна завітати гостя, а хто ми дізнаємося,
коли розгадаємо кросворд. А ось до нього загадки:
По стежині, по дорозі
Бігти я у них не в змозі,
По снігу не йдуть, як слід:
До вподоби тільки лід ( ковзани )
Влітку відпочивають,
Взимку дітей катають ( сани
)
Без рук, без голови,
а вікна малює ( мороз )
Зелену сукню маю
Ніколи не міняю,
Один єдиний раз на рік
Її я прикрашаю ( ялинка )
ІІІ Основна частина
Так ,це Зима.
А чи любите ви зиму?
За, що ви її любите?
Яка буває зима? ( картки ТРВЗ )
Зима, що робить? (картки для читання: кує, мете, січе )
Які зимові чистомовки ви знаєте? А ось, які чистомовки пропонує нам Зима.
Роз - роз - роз - до
нас прийшов мороз
Ка - ка
- ка -
летить легка сніжинка
Ма - ма - ма -
до нас прийшла зима
А зараз я пропоную вам скласти розповідь про зиму використовуючи картки –
схеми ( схематичне зображення зими ) відповіді дітей.
Молодці!
Які схожі слова можна утворити від слова Зима : зимовий, зимний, зимуючий.
Діти, а яких птахів ви знаєте?( діти дають відповіді, а я виставляю
зображення )
Це ви назвали птахів, яких ви знаєте. А ось вам завдання від Зими.
Необхідно виділити тих птахів, які зимують в нашому місті. ( перфокарта )
Діти, а чим вкрито тіло птахів? ( пір’ям )
А чи у всіх пташок однакове забарвлення? ( ні )
Чим відрізняється снігур від синички? ( забарвленням, розміром )
Давайте виконаємо наступне завдання. Допоможемо пташці знайти свою пір’їну ( набор пташок і кольорове пір’я )
Я знаю, що Саша знає легенду про Снігура.
Жив собі Снігур. Захотілося йому до Сонця
долетіти. Вирушив у дорогу. Подивилося Сонце на сміливця, здивувалося, як це
зимовий птах до небесного світила збирається добратися. Виставило воно свої
вогняні стріли, обпекло груди птахові. З тих пір снігурі червоні груди мають.
Як ви гадаєте чи легко птахам взимку знайти собі їжу?
Як ми можемо їм допомогти?
Що для цього зробити? ( годівничку )
Чим ми можемо пригостити пташок? ( насінням )
Ось в мене є пригощення. Яка пташка любе насіння? Синичка
Іди Ліза пригости синичку.
Яка любе крихти хліба? Горобець
Іди Діма пригости горобця.
Яка любе зерно? Голуб
Іди влада пригости голуба.
Яка сало? Ворона
Яка горобину? Снігур
А зараз давайте трошки відпочинемо і пограємо в гру
« Повтори рух птаха » (2рази)
За те, що ви так гарно показали рухи птахів Зима приготувала для вас сніжинки.
Але вони не звичайні. Розгляньте їх. Що в них не звичне? ( написані слова ). Ви
прочитайте своє слово і зробіть звуковий аналіз цього слова.
А хто швиденько і правильно виконає завдання може взяти ось таку перфокарту
і виконати ще завдання.
Молодці!
Давайте пограємо з вами з командну гру. У нас є дві команди. Це команда
Крижинки. Це команда Сніжинки.
Першій команді потрібно довести чому зима - це погано.
А другій команді довести чому зима - це добре.
ІV Заключна частина
Що ж діти вам сподобалося сьогодні виконувати цікаві завдання від Зими?
Ваня, а чи виникали в тебе труднощі при виконанні завдань? Які?
Що, Маша, тобі було цікаво?
Даша, що нового ти дізналася?Діти, Зима задоволена тим, що ви так багато
знаєте про неї і про те, що з нею пов’язано. І тому приготувала для вас
сюрприз. Ось такі льодяники.
Міні - музей
Актуальність: міні – музей в дитячому
садку – це особливий розвивальний простір, створений з метою долучення дитини
до світу мистецтва, розширення її культурного й національного світогляду.
Міні-музеї – це куточки, що оформлені відповідно до певної теми і містять,
окрім «музейних експонатів», дитячі роботи, створені малюками. Важлива
особливість міні-музеїв – це участь малюків у їх створенні. Діти разом з
дорослими обговорюють тематику, приносять з дому різноманітні експонати,
роблять деякі своїми руками. Дошкільнята знову і знову поринають у світ
мистецтва, переглядаючи музейні експонати, повторно отримують позитивні
враження. Вихованці старших груп проводять екскурсії для молодших.
Завдання міні – музею – продемонструвати об’єкт з різних
сторін, відобразити його взаємозв’язки з іншими об’єктами.
* Формувати
у дошкільників поняття музей, знайомити з роллю музеїв у нашому житті;
* Формувати
у дітей ціннісне ставлення до культурно-історичної спадщини;
*
Формувати образ музею як зберігача предметів культурно-історичного
значення;
* Розвивати
пізнавальний інтерес до експонатів музею;
* Збагачувати
та постійно оновлювати предметно-розвивальне середовище;
* Залучати
батьків до поповнення міні - музеїв новими експонатами.
Музеї – це культурно-освітні та
науково-дослідні заклади, призначені для вивчення, збереження та використання
пам’яток природи, матеріальної і духовної культури, прилучення громадян до
надбань національної і світової історико-культурної спадщини.
У класичних музеях не можна торкатися експонатів руками,
а в міні-музеях не просто можна,
а навіть потрібно!
Перспективне планування міні – музеїв
Місяць
|
Тема
|
Зміст роботи
|
Наповнюваність
|
Вересень
|
Міні – музей ляльки
|
Бесіда про історичне походження ляльки. Розгляд ілюстрацій.
|
М’які ляльки, Барбі, керамічні, пластмасові, мотанки, в’язані
|
Жовтень
|
Міні – музей транспорту
|
Бесіда про походження того чи іншого транспорту.
Розгляд ілюстрацій. Читання оповідань про машини.
|
Будівельні машини. Легкові. Вантажні. Повітряні, водні.
|
Листопад
|
Міні – музей одягу
|
Бесіда про виникнення необхідності створення одягу.
Розгляд альбому про одяг в різні часи.
|
В’язаний, шитий, дитячий, ляльковий.
|
Грудень
|
Міні - музей ялинкових прикрас
|
Історія виникнення першої ялинкової іграшки.
|
Набори ялинкових іграшок і прикрас.
|
Січень
|
Міні – музей українського посуду
|
Бесіда про виникнення необхідності створення посуду.
Розгляд ілюстрацій.
|
Глечики, миски, макітри, баранець, ложки, бочонок.
|
Лютий
|
Міні – музей вишивки
|
Розповісти про різні способи вишивання
(хрестиком, гладдю)
|
Сорочки, рушники, серветки, картини
|
Березень
|
Міні – музей образотворчого мистецтва
|
Розгляд репродукцій картин в музеї ДНЗ
|
Картини українських художників.
|
Квітень
|
Міні – музей Писанки
|
Бесіда про розпис писанок. Чим
писанка відрізняється від крашанки.
|
Кошики з писанками і крашанками, саморобні писанки і крашанки, пасочки.
|
Травень
|
Міні - музей театру
|
Бесіда про виникнення театру. Види театрів.
|
Настільний, пальчиковий, м’якої іграшки, паперові, наголівники.
|
Ігри, вправи для розвитку
креативності протягом дня
(для дорослих і дітей)
Одним з найважливіших факторів, що впливають на розвиток креативності дитини , є гра. Мета гри
закладена в самому її процесі, а емоційне значення у відповідності і
природності почуттів і переживань. Гра – це перш за все уявна ситуація, її
учасники будують власний, умовний, суб’єктивний світ у своїй уяві. Система ігор
та вправ повинна будуватися на основі комплексу прийомів, які стимулюють
творчість, фантазію, креативність (доповнення, альтернативне використання,
розв’язання проблемних ситуацій, знаходження однакових і відмінних об’єктів,
зображення, перевтілення в героїв казок)
Вільна гра
Мета: розвивати уяву, творчий підхід до взаємодії з іншими, вміння
спілкуватися й домовлятися з іншими.
Матеріал: різні іграшки і предмети
Хід гри:
Вибирається дитина, якій пропонуються
іграшки і різні предмети. Дорослий звертається до дитини: «Перед тобою
багато цікавих речей. Спробуй використовуючи це все, організувати цікаву гру. А
щоб гра була більш цікавою обери собі
помічників серед інших дітей»
Після того, як гру придумано, діти міняються ролями, щоб залучити тих, хто
не грав.
Якби я…
Мета: розвивати уяву, фантазію, нестандартне мислення, творчі здібності.
Хід гри:
Запропонувати увити себе певним предметом і розповісти про себе від його
імені, починаючи такою фразою: «Якби я був книгою (птахом, годинником,
велосипедом, олівцем…), я б…
Маленькі поети
Мета: добирати слова, подібні за вимовою; розвивати мислення, творчі
здібності
Хід гри:
Пропонується послухати слова, до яких, необхідно дібрати парні слова,
подібні за вимовою (кришка –книжка, лисичка – сестричка, весна - красна,
сонечко – віконечко, ніжки – мишки, котик – ротик, діти – квіти)
Потім придумати короткі віршики з цими словами.
Що далі?
Мета: встановлювати причино – наслідкові зв’язки, знаходити різні варіанти
розв’язання однієї і тієї ж ситуації
Хід гри: придумати якомога більше подій, які можуть відбутися після
запропонованих ситуацій:
*вікно кімнати відкрилося від вітру…
*сонечко виглянуло із – за хмарини…
*дівчинка знайшла повітряну кульку…
*маленька пташка поранила крильце гілкою…
Жива долонька
Мета: вміння створювати уявні образи схематичного зображення предмета
Матеріал: аркуші та кольорові олівці , або фарби
Хід гри:
Обвести контур своєї долоні на аркуші паперу, а потім перетворити долоні на
щось живе, чарівне і розповісти про них.
Кольорові ґудзики
Мета: нестандартне мислення, вміння створювати різні предмети
Матеріал: ґудзики різного розміру і кольору, аркуш паперу
Хід гри:
Використовуючи ґудзики різних кольорів і розміру, викласти силует тварин,
предметів., а потім вгадати , що саме зобразили.
Як грати?
Мета: уміння використовувати функціональне заміщення під час ігор
Матеріал: різні предмети
Хід гри:розглянути предмети, розкладені на столі. Слід придумати, які
іграшки чи предмети вони можуть замінити, коли під рукою нема необхідної
іграшки чи предмета
Якого кольору?
Мета: вміння орієнтуватися в емоційному світі
Матеріал: аркуш паперу, кольорові олівці
Хід гри:зобразити за допомогою олівців різні емоції (радість, сум, страх,
здивування, цікавість, гнів)
Потім показати і розповісти про них іншим
Комментариев нет:
Отправить комментарий